Turnaus 2017 tulokset



 

Savonlinna Talvisalo Mediatili Areena

www.savonlinna.fi

 

Savonlinnan hallin tulokset 35+, 55+, 60+A

35+A

1. Inno-Team (Savonlinna)

2. Kainuun Kings (Kajaani)

3. Sapko -81 (Savonlinna)

4. Red Foxes (Rantasalmi)

5. Räpeltäjät (Savonlinna)

6. Qatar Qanucs (Qatar)

55+A

1. Vts of st Petersburg (Pietari)

2. Mansen Ketut (Tampere)

3. Pelivaarit (Jyväskylä)

4. Sapko Emigrantit (Suomi)

5. Proteesimaajoukkue (Suomi)

55+B

1. EKS Seniors (Espoo)

2. Woudit

3. Iki-Haukat (Järvenpää)

4. Ko-Po (Helsinki)

60+A

1. Nallekopla (Pori)

2. Wanhat Ketterät (Imatra)

3. Naattijat(Kuopio)

4. Woudit

5. Pyynikin Haukat (Tampere)

6. Nitro Kärpät (Oulu)

Keskiviikko

Harjoitusottelut:

NoPvKloJoukkueet SarjaTulos
13:00Woudit 55+– Team Finland 20173-9
14:30Woudit 60+– sekavuoro
16:30Woudit 40+– Team Finland 20179-5
17:45Woudit 45+– Viuho-771-5
19:00Woudit 40+(35+)– Qatar Qanucs9-0

Torstai

NoPvKloJoukkueet SarjaTulos
113:00Sapko -81– Inno-Team35+B0-3
214:00Qatar Qanucs– Red Foxes35+A4-5
315:00Inno-Team– Räpeltäjät35+B9-0
416:00Red Foxes– Kainuun Kings35+A2-10
517:00Räpeltäjät– Sapko -8135+B3-6
618:00Kainuun Kings– Qatar Qanucs35+A9-3

Perjantai

NoPvKloJoukkueet  SarjaTulos
79:00Qatar Qanucssijat 5-6– Räpeltäjät35+3-5
810:00Red Foxessijat 3-4– SaPKo-81 35 3.35+1-14
911:00Kainuun Kings 35 2.sijat 1-2– Inno-Team 35 1.35+2-7
1012:00Woudit– Iki-Haukat55+B1-1
1113:00Ko-Po– EKS Seniors55+B2-7
1214:00Proteesimaajoukkue– Sapko Emigrantit55+A0-9
1315:00Iki-Haukat– Ko-Po55+B2-0
1416:00EKS Seniors– Woudit55+B4-1
1517:00Nitro Kärpät– Nallekopla60+A11-4
1618:00Vts of st Petersburg– Mansen Ketut55+A4-4
1719:00Woudit 55B 3.- KoPo 55B 4.55+B4-0

Lauantai

NoPvKloJoukkueet SarjaTulos
189:00EKS Seniors 55B 1.– Iki-Haukat 55B 2.55+B4-2
1910:00Wanhat Ketterät – Naattijat60+A22-0
2011:00Woudit– Nallekopla60+A11-3
2112:00Mansen Ketut– Proteesimaajoukkue55+A9-1
2213:00Sapko Emigrantit– Vts. of st Petersburg55+A1-4
2314:00Pelivaarit– Mansen Ketut55+A1-7
2415:00Naattijat– Pyynikin Haukat60+A26-1
2516:00Vts. of st Petersburg– Pelivaarit55+A9-1
2617:00Pyynikin Haukat– Wanhat Ketterät60+A25-5
2718:00Woudit- Nitro Kärpät60+A12-1
3319:00Nallekopla 60 A 1.- Wanhat Ketterät 60A 2.60+A5-0

Sunnuntai

NoPvKloJoukkueet  SarjaTulos
289:00Mansen Ketut– Sapko Emigrantit55+A3-3
2910:00Nitro Kärpät– Pyynikin Haukat60+A1-7
3011:00Vts. of st Petersburg– Proteesimaajoukkue 55+A12-1
3112:00Woudit– Naattijat60+A1-2 VL.
3213:00Pelivaarit– Proteesimaajoukkue55+A11-1
3414:00SaPKo Emigrantit- Pelivaarit55+A0-6


 

Rantasalmi SuurSavohalli

www.suursavohalli.net

 

Rantasalmen hallin tulokset 40+B, 45+ ja 60+B

40+B

1. Hermes (Kokkola)

2. Devils (Savonlinna)

3. Hock`n Holl (Lahti)

4. Pulicans (Lahti)

45+A

1. SKA (Pietari)

2. Pussikaulat (Vaajakoski)

3. Ukko-Kontiot (Kontiolahti)

4. Nitro-Kärpät (Oulu)

5. Told Boys (Porvoo)

6. Viuho-77 (Savonlinna)

45+B

1. Vimpeli (Vimpeli)

2. Woudit

3. Huru-Ukot (Vantaa)

4. Wanhat Ketut (Rantasalmi)

60+B

1. Taxi-82 (Helsinki)

2. Laakasijat (Varkaus)

3. Told Boys (Porvoo)

5. XO Players (Paimio)

4. Stadin Starat (Helsinki)

Torstai

NoPvKloJoukkueet SarjaTulos
112:00Devils– Pulicans40+B2-7
213:00Stadin Starat– Told Boys60+B1-2
314:00Huru- Ukot– Woudit45+B0-2
415:00Pulicans– Hermes40+B1-2
516:00Told Boys– Taxi-8260+B0-1
617:00Hermes– Devils40+B5-3
718:00Taxi-82– Stadin Starat60+B5-2

Perjantai

NoPvKloJoukkueet SarjaTulos
89:00Laakasijat– Taxi-8260+B0-2
910:00Wanhat Ketut– Huru-Ukot45+B1-7
1011:00Told Boys– Laakasijat60+B0-3
1112:00Vimpeli– Huru-Ukot45+B5-4
1213:00XO Players– Told Boys60+B0-7
1314:00Woudit– Vimpeli45+B3-4
1415:00XO Players– Taxi-8260+B0-7
1516:00Pulicans– Hock`n Holl40+B4-4
1617:00XO Players– Laakasijat60+B0-11
1718:00Hock`n Holl– Hermes40+B1-2

Lauantai

NoPvKloJoukkueet SarjaTulos
189:00Laakasijat– Stadin Starat60+B7-1
1910:00Devils– Hock`n Holl40+B7-4
2011:00Stadin Starat– XO Players60+B6-1
2112:00Vimpeli– Wanhat Ketut45+B1-1
2213:00Pussikaulat– Nitro Kärpät45+A24-4
2314:00SKA– Viuho-7745+A16-1
2415:00Told Boys– Pussikaulat45+A21-6
2516:00Ukko-Kontiot– Viuho-7745+A12-1
2617:00Nitro Kärpät– Told Boys45+A28-5

Sunnuntai

NoPvKloJoukkueet  SarjaTulos
2710:00Woudit– Wanhat Ketut45+B2-0
2811:00SKA– Ukko-Kontiot45+A15-2
2912:00Viuho -77sijat 5-6– Told Boys45+A0-6
3013:00Ukko-Kontiotsijat 3-4– Nitro Kärpät45+A7-5
3114:00SKAsijat 1-2– Pussikaulat45+A4-2


 

Tanhuvaara Monrepos Areena

www.tanhuvaara.fi

 

Tanhuvaaran hallin tulokset 40+A, 50+, 60+A ja 65+

40+A

1. Woudit

2. Musikat (Joensuu)

3. Kilpurit (Tampere)

4. KJT (Tuusula)

5. HC Grizzlies (Pietari)

6. Sapko-75 (Suomi)

50+A

1. Wanhat Ketterät (Imatra)

2. Pelivaarit (Jyväskylä)

3. Sapko Emigrantit (Sln)

4. Reds (Helsinki)

5. Musikat (Joensuu)

6. ROSSA (Pietari)

50+B

1. Voyagers (Tampere)

2. Marsalkat (Mikkeli)

3. Höntsä Team (Slinna)

4. Pelimiehet (Suomi)

65+A

1. Red & White (Lahti)

2. Voima-Kissat (Hyvinkää)

3. Nitro-Kärpät (Oulu)

4. Karjalan Sputnik (Lappeenranta)

Torstai

NoPvKloJoukkueet SarjaTulos
115:00Höntsä Team– Marsalkat50+B2-4
216:00Pelimiehet– Höntsä Team50+B0-2
317:00Karjalan Sputnik– Red & White65+1-8
418:00Marsalkat– Pelimiehet50+B2-4

Perjantai

NoPvKloJoukkueet SarjaTulos
510:00Musikat– Sapko Emigrantit50+A15-5
611:00Voima-Kissat– Karjalan Sputnik65+9-1
712:00Marsalkat– Voyagers50+B3-6
813:00Red & White– Voima-Kissat65+3-3
914:00Karjalan Sputnik– Nitro Kärpät65+1-6
1015:00Voyagers– Pelimiehet50+B3-2
1116:00Nitro Kärpät– Red & White65+3-7
1217:00KJT– Sapko -7540+A15-0
1318:00ROSSA– Reds50+A21-3

Lauantai

NoPvKloJoukkueet SarjaTulos
148:00Höntsä Team– Voyagers50+B3-4
159:00Woudit– HC Grizzlies40+A25-0
1610:00Nitro-Kärpät– Voima-Kissat65+2-4
1711:00Pelivaarit– Musikat50+A14-0
1812:00HC Grizzlies– Kilpurit40+A25-6
1913:00Reds– W. Ketterät50+A23-6
2014:00Kilpurit- Woudit40+A22-6
2115:00W. Ketterät– Rossa50+A24-1
2216:00Sapko Emigrantit– Pelivaarit50+A12-2
2317:00Sapko-75– Musikat40+A12-3
2418:00KJT– Musikat40+A10-2

Sunnuntai

NoPvKloJoukkueet  SarjaTulos
259:00SaPKo 75sij. 5-6– HC Grizzlies40+A 0-6
2610:00Musikatsij. 5-6– Rossa50+A3-1
2711:00KJTsij. 3-4– Kilpurit40+A 1-2
2812:00SaPKo Emigrantitsij. 3-4– Reds50+A6-2
2913:00Musikatsij. 1-2– Woudit40+A 3-6
3014:00Pelivaaritsij. 1-2– Wanhat ketterät50+A0-7